پنج شنبه, 11 دی 1393 ساعت 09:25

خانه ی مورد علاقه ی خود را توصیف کنید.

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

خانه ی مورد علاقه ی خود را توصیف کنید.

 

ادامه مطلب را بخوانید

 

خانه ی مورد علاقه ی خود را توصیف کنید.

خانه ی مورد علاقه من، تصویر روشن و واضحی ندارد. سبک معماری و قدمت آن را نمی دانم. فقط پر نور است و گلهای طبیعی زیادی دارد. یک نشیمن نیمدایره با پنجره های قدی بزرگ که رو به جنگل باز می شوند. البته جنگل کمی اغراق است و آن درختهای سبز و بلند می توانند در باغچه کاشته شده باشند. یک حوض کوچک در نشیمن دارم با کاشی های یک دست آبی یا سبز. با آب تمیز و چند ماهی کوچک.مبلمان نشیمن مدرن و راحت است به سبک مبل های امریکایی با رنگ های ساده، ملایم و موقر،با کوسن هایی که در آنها رنگ قرمز، قهوه ای و زرد به چشم می آید.  در نشیمن بجز پنجره، حوض و مبل های راحت و بزرگ، چیز دیگری نیست.

در ها و پنجره های خانه همه چوبی هستند با شیشه های رنگی. این پنجره ها در اتاق کتابخانه  فوق العاده اند. کتابخانه اتاقی است با سقفی مرتفع و معماری گوتیک و هزاران هزار کتاب، عکس و دی وی دی. در ضلع شمالی یک شومینه تعبیه شده و یک صندلی ماساژور و میزی کوچک در کنارش قرار گرفته است. یک دست مبل راحتی در گوشه ی شرقی همراه با باری کوچک .پارچه ی مبلها سبز زیتونی، روشن و براق و رنگ دیوارهای کتابخانه ترکیبی از آبی تیره و کمی طلایی است. انعکاس نور زرد ، قرمز و بنفش که از شیشه های پنجره ها ساطع می شود، ترکیب زیبایی ایجاد می کند. در کتابخانه بجز گلدان های کوچک گل که همه جای خانه هستند، چندین گلدان بزرگ از درخت پرتقال وجود دارد.

دیوار اتاق خواب، تختخواب بزرگ و عسلی های کنارش، روتختی و بالشت ها همه سفید هستند. کاملن سفید. پرده ی اتاق خواب از چند لایه حریر سفید و یک لایه ضخیم مخمل به رنگ اغوانی دوخته شده است. فرش دستباف اتاق خواب با تابلو ی مینیاتور پر از رنگ و نقش هماهنگی دارند. در اتاق خواب چند گلدان بن سای با برگ های سبز نگه میدارم.

آشپزخانه ترکیبی از معماری سنتی ایران و معماری مدرن است. دو اتاق تو در تو که با یک ارتفاع ده سانتی متری از کف به یکدیگر راه دارند. اتاق مرتفع تر محل قرار گرفتن میز و صندلی است با قفسه های شیک و مدرن برای گذاشتن ظروف. سبک معماری ایتالیا را برای طراحی این قسمت انتخاب می کنم. رنگ دیوارها سفید و مبلمان طلایی.اما قسمت پایین تر که بزرگ تر است تماماً کاشی کاری شده  و فرو رفتگی هایی به سبک خانه های قدیم ایرانی دارد. در طاقچه ها ظرف های مربا و ترشی و ادویه جات قرار دارند و فرنیش بودن آشپزخانه، تلفیق این دو سبک معماری را زیبا می کند. در آشپزخانه قسمتی از فضا به تختی بزرگ و مفروش با پشتی های ترکمن اختصاص دارد، برای دور هم نشستن و خوردن غذاهای ایرانی.

در خانه ی مورد علاقه من می تواند چند اتاق برای مهمانان با حمام و توالت اختصاصی و یک اتاق بزرگ بچه، یک استخر و جیم، یک اتاق عایق شده برای تمرین موسیقی و یک کارگاه کاشی کاری و مجسمه سازی وجود داشته باشد.

برای خیلی از جزئیات مثل محل قرار دادن تلویزیون، شکل نورپردازی فضاها، تابلو ها و اکسسوارهای دیگر، محل پذیرایی از مهمان ها و حمام و توالت و فضای بیرونی خانه و راهرو ها و پا گردها، ایده ی مشخصی ندارم.

من بیشتر وقتم را در نشیمن و کتابخانه می گذرانم.

بازدید 5171 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.