دوشنبه, 24 آذر 1393 ساعت 18:06

چه لباسی ، مناسب چه اندامی ؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چه لباسی ، مناسب چه اندامی ؟

برای خوش لباس بودن وجلوه کردن لباس به بدن، باید اندام مناسبی داشت و دانست که چه لباسی مناسب چه سنی است؟

 

ادامه مطلب را مطالعه کنید...

 

بعضی از اندام هادارای تناسب لازم طبق جدول استاندارد نیستند. بعضی از خانم ها بر اثر زایمان چاقیهای موضعی پیدا می کنند. دستة دیگر دچار نقایص ژنتیکی (ساختمان بدن) هستند. برایرفع آنها به جز راه های پزشکی، روش های دیگری وجود دارد که ما در ایم مبحث بهتعدادی از آنها اشاره می کنیم.

نقص اندام را با لباسمناسب از دیدها مخفی نگه دارید!

شما با در نظر گرفتننوع، رنگ و طرح پارچه، همچنین مدل لباس، می توانید نقایصی، چون بلندی، کوتاهی،چاقی و لاغری اندام را بپوشانید.

1-   افراد چاق و قد کوتاه :

نوع و رنگ پارچه : پارچه های شُل و بی آهار با رنگ های تیره و یا پارچه با راه های عمودی، برایاین افراد مناسب است.

مدل ها: راسته، تنگ و بدونچین، لباس هایی که برش های عمودی از سرشانه یا حلقه آستین تا پایین دامن دارند، ازچاقی اندام کاسته و به بلندی قد می افزایند. اگر لباس های دو تکه مورد پسند ایندسته از افراد می باشد، بهتر است از مدل های بالا تنه بلند (درز بالاتنه نزدیکباسن کوچک یا پایینتر قرار دارد)  استفادهکنند.

افرادی که فقط شکم یا باسن آنها بزرگ است و تصمیم دارند دامن گشاد بدوزند،بهتر است از مدل هایی استفاده کنند که تا قسمت باسن مانند دامن تنگ درست می شود وپایین دامن به شکل کلوش یا چین دار و یا مانند دامن ترک بدون درز عرضی (کمر یاباسن) درست می شود و گشادی بعد از قسمت باسن قرار می گیرد.

 

2-   افراد لاغر و قد بلند :

نوع و رنگ پارچه : پارچه های خشک و آهاردار با رنگ های روشن و یا پارچه با راه های افقی «پهن یاباریک» و یا گلدار برای این افراد  مناسبتر است.

مدل ها : چین دار، با اپل هایبزرگ و دامن بلند – که طول پاها را از نظر مخفی کند – با برش های افقی در عرض لباس کهاز لاغری اندام کاسته و قد را کوتاه تر جلوه می دهد.

 

3-   افرادی که بالا تنه نسبتاً چاقی دارند:

این افراد برای برقراری تناسب بین دو قسمت بدن، بهتر است از مدل هایی استفادهکنند که بالاتنه آن ساده و در قسمت پایین، گشاد باشد. پرچه در مجموع چاقتر به نظرمی رسند، اما چاقی بی تناسب بالاتنه از نظرها پنهان می ماند و خوش امدامتر میشوند.

این دسته افراد باید از بالاتنه های بدون چین و والان با یقة باز و آستین هایتنگ «شمشیری» استفاده کنند. و اگر شکم برآمده             و کمر پهنی دارند، بهتر است از مدلهای بالاتنه بلند یا مقداری چین (کلوش) در قسمت دامن، پایین بدن را بزرگتر جلوهبدهند.

4-   افرادی که بالاتنه نسبتاً لاغری دارند:

این افراد برای برقراری تناسب بین دو قسمت بدن باید خلاف روش فوق عمل نمایند.یعنی از مدل هایی استفاده کنند که قسمت بالای بدنشان را چاقتر و قسمت پایین رالاغرتر نشان بدهد. اگر از پارچه راه راه استفاده می کنند در قسمت بالاتنه راه هارا افقی و در قسمت دامن عمودی قرار بدهند. در ضمن این افراد در قسمت بالاتنه ازپیلی، والان، چین، با آستین های کوتاه چین دار که بالای آن پف کرده باشد و اپل هایسرشانة بزرگ و پهن و در قسمت پایین از دامن های تنگ و راسته استفاده کنند.

تذکر : برای این گونه اندامها لباس های بالاتنه کوتاه و سرشانه دار مناسب تر است.

 

5-   افراد لاغر و قد کوتاه :

این افراد مثل اشخاص لاغر و قد بلند باید از مدل های چین دار با رنگ های روشنو پارچه های آهار دار استفاده کنند. لباس های کوتاه و چین دار، لاغری و کوتاهی قدرا از آنها دور نگه می دارد.

 

6-   بالاتنه بلندتر از استاندارد :

اگر این افراد از لباس با قد استاندارد استفاده کنند، بالا تنة لباس در خط کمراصلی فرد قرار نمی گیرد و هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

7-   بالاتنه کوتاه تر از استاندارد :

این افراد باید از مدل های بالاتنة بلند یا بالاتنه و دامن یکسره که گودی کمرنداشته باشد استفاده کنند.

8-   برای کوچک نشان دادن سینه های بزرگ :

برای این افراد، مدل هایی که بالاتنة آنها چین دار و یا پیلی و والان دار استمناسب نیست و مدل های جلو باز که بالا تنة جلو را دو قسمت می کندف در کوچکترنشان دادن سینه ها مؤثرند. مدل های بالاتنه کج و حیب های روی سینه را بزرگ  نشان می دهد.

همچنین مدل هایی که دارای ساسون زیر سینه و یا برش روی سینه دارد، سینه رابزرگتر نشان می دهد. پس می توانید به جای ساسون زیر سینه، پایه ساسون را به شکلپیلی درست کنید و پیلی را به اندازه قد ساسون، فقط اتو کنید. در این حالت زیر سینهتنگ نمی شود و آزاد است که از برجستگی سینه کاسته می شود.

سینه های کوچک باید برعکس روش فوق عمل کنند.

9-   برای پوشاندن عیوب گردن :

برای اشخاصی که گردن بلند و باریک دارند، لباس های یقه دار به خصوص یقه هایپایه دار که دور گردن را می پوشاندف مناسب است. مانند یقه اسکی و یقه پیراهنمردانه که کمی هم از دور گردن بزرگتر باشد. برای گردن های پهن و کوتاه، یقه باز وهفت به باریک و بلند جلوه دادن آن کمک می کند.

برای صورت های باریک و کشیده، یقه های گرد مناسب است و برای صورت های گرد، یقههای هفت و کشیده یهتر است. برای کمرهای پهنف مدل های راسته که بالاتنه و دامن سرهمباشد و درز کمر نداشته باشد مناسب می باشد.

 

بازدید 844 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 آذر 1393 ساعت 18:06

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.