جمعه, 10 بهمن 1393 ساعت 17:10

کنترل علف‌های هرز در کشت دارویی و معطر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کنترل علف‌های هرز در کشت دارویی و معطر

کنترل علف‌های هرز یک مشکل جدی در کشت دارویی و معطر است. زیرا اکثرا در رقابت با گیاهان noxious palnts نیستند. هدف از این پروژه برسی امکان رشد اسطوخودوس و رزماری در جهت سودآوری است (در شمال غربی ایتالیا).

در واقع کشت MAPs میتواند به بالا بردن درآمد مزرعه و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید کمک کند. گیاهان دارویی و معطر قرن‌هاست که یه صورت تجاری کشت میشده‌اند. با این حال، کمی در مورد تکنیک‌های فرهنگی و تولید، و کمی فنی شناخته شده اطلاعات موجود برای تولید‌ کنندگان (سیمون، 1986) است.

کنترل علف‌های هرز بسیار مهم است چون هیچ یک از گیاهان معطر نمی‌تواند بطور موفقیت‌ آمیزی با علف‌های هرز به رقابت بپردازند(ولر، 1986). علف‌های هرز می‌تواند اسانس مخلوط کردن خود را با گل ساقه در آلوده برداشت. از آنجا که از استفاده خاص از نقشه‌ها، تکنیک‌های جدید زراعی جایگزین برای استفاده از محصولات شیمیایی برای لقاح و کنترل علف‌های هرز مورد نیاز است.

استفاده از گیاهان دارویی و معطر است هرگز خارج از تمرکز تاریخ نبوده است. در حال حاضر، از سوی دیگر، شاهد یک رویکرد متفاوت برای بهره برداری است. برای اولین بار در تاریخ، آنها برای استفاده در سراسر جهان به محصولات صنعتی تبدیل شده اند.

به خصوص در دو دهه گذشته، علاقه زیاد به استفاده از گیاهان دارویی و معطر برای مراقبت‌های بهداشتی پزشکی  در کشورهای توسعه یافته افزایش یافته است.

Document 1

کشت مخلوط، یا interplanting، یک ابزار ارزشمند به چند دلیل است. interplanting چیست؟ کشت مخلوط گل و سبزیجات روش های قدیمی از مد افتاده ایست که یافتن علایق و منافع جدید با باغبان مدرن است.

اینبه باغبانهای فضاهای کوچک اجازه می دهد که محصولات مختلفی را رشد دهند، در فضاهای باز با  تشکیل علف های هرز رقابت میکند و آنها را به حداقل میرساند، باعث افزایش حاصلخیزی خاک و ترویج همکاری میان گونه های مختلف به منظور ارتقاء سلامت تمام گیاهان میشود.

کشت مخلوط  می تواند بیماری ها و آفات را کاهش دهد، زمانی که در ترکیب مناسب انجام شود.

کشت مخلوط چیست؟

این نوع از باغبانی نیاز به برنامه ریزی دارد، اما کشت مخلوط سبزیجات، زمانی که در ترکیب مناسبی انجام شود می تواند بیماری ها و آفات را نیز کاهش دهد. گیاهان بلندتر با گیاهان کوتاه تر رو به رشد زیر آنها مخلوط میشوند. این همچنین شامل ترکیبی از گیاهان همراه است، که به دفع آفات کمک میکنند.

کشت مخلوط با گیاهان غنی از نیتروژن، مانند لوبیا، به آنها اجازه می دهد برای رفع نیتروژن در خاک و افزایش در دسترس بودن مواد مغذی ماکرو برای گیاهان دیگر. کشت دوره ای برای برداشت سازگار نیز یک جنبه ی مهم از کشت مخلوط می باشد. مهم نیست که شما بر چه مساحتی تمرکز کرده اید، ایده اولیه از کشت مخلوط و باغبانی فشرده برای ایجاد یک رابطه مطلوب میان تمام محصولات کشاورزی و افزایش بازده و تنوع است.

چگونگی کشت مخلوط در باغ یا فضای سبز:

کشت مخلوط گل ها و سبزیجات توسط مردم بومی انجام می شده از زمانی که کشت و کار شناخته شده است. کشت مخلوط باغ باید با یک مطالعه از انواع گیاهانی که می خواهید رشد کنند، چالش های توپوگرافی خود را، و دانش از بلوغ گیاه و فاصله لازم شروع شود. به طور خلاصه، شما نیاز به یک طرح دارید.شما میتوانید با یک طرح کلی ترسیم فضای گیاهی شروع کنید.

ملاحظات مربوط به کشت مخلوط گیاهی:

پس از نیازهای خاص گیاهان انتخابیتان را دانستید ، شما می توانید وضعیت آنها را در باغ برای به حداکثر رساندن منافع به یکدیگر در نظر بگیرید. کاشت ردیف هنگامی است  که شما به حداقل دو نوع از سبزیجات با حداقل یک در ردیف دارید.

کشت مخلوط درهم زمانی است که شما دو محصول را بدون هیچ ردیفی بکارید. این امر می تواند وقتی مفید باشد که شما دو اندازه مختلف از گیاهان مانند ذرت و کاهودارید. این برای کشت راهرویی نیز که در آن شما میکارید محصول دوم را پس از زمان بلوغ محصول اول را تولید کرده است مفید است. (It is also useful for relay planting where you sow a second crop in time to mature after a first crop has produced.)

عوامل دیگر برای کشت مخلوط گل ها و باغبانی فشردهintensive gardening:

میزان رشد گل ها و سبزیجات را در نظر بگیرید در بالا و زیر زمین هنگام کشت مخلوط. محصولاتی که ریشه عمیق دارند از جمله زردک، هویج و گوجه فرنگی را، می توان با سبزیجات کم عمق مانند کلم بروکلی، کاهو و سیب زمینی مخلوط کاشت.گیاهان سریع الرشد ، مانند اسفناج، را می توان در گیاهان در اطراف گیاهان دیر رشد مانند ذرت جمع بندی کرد . سایه محصولات پهن برگ و بلند و گیاه کاهو، اسفناج و یا کرفس در قسمت زیر میتوان استفاده کرد.

محصولات به تناوب بهار، تابستان و پاییز بنابراین می توانید برداشت های پی در پی از انواع مواد غذایی داشته باشید. گیاهان همراهی که به دفع آفات را انتخاب کنید. combos مهارت های کلاسیک گوجه فرنگی و ریحان، و گل های جعفری و کلم هستندClassic combos are tomatoes and basil, and marigolds and cabbage.uaherbs

گیاهان در مناطق شهری:

گیاهان فواید بسیاری برای تولید کنندگان در شهرها وشهرستانهادارند.

بیشتر گیاهان عبارتند از:

-          گیاهان بادوام

-          آسان رشد می کنند، از قلمه و یا بذر

-          قادر به رشد در خاک های فقیر،

-          چند ساله (برای بیش از یک سال زندگی می کنند)،

-          قادر به رشد در فضاهای کوچک،

-          مولد (دارای بازده بالا).

جدول زیر لیست برخی از گیاهان مفید بومی وعجیب و غریب است که می توانند در فضاهای شهری رشد کنند. آنها استفاده های مختلف از جمله فواید سلامتی و خواص درمانی و گیاهانی که در مناطق شهری رشد میابند خواص کنترل آفات را دارند.

Table 1 اورده شود.

گیاهان رو کجا بکاریم:

در فضای باغ های شهری و نور خورشید معمولا منابع محدودند. برخی گیاهان دارویی مقدار زیادی از فضا می گیرند .موقعیت آنها را باید به دقت بررسی کرد به طوری که آنها نمی توانند با دیگر گیاهان مهم به خصوص سبزیجات رقابت کنند.

بازدید 1252 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.